نواب ابراهیمی
#رنگوببین
در حال جستجو...
دنبال چه آموزشی هستی؟
می‌تونی اسم غذا یا ماده اولیه رو جستجو کنی.
(مثلا هویج، مرغ، بروکلی یا قرمه سبزی و قیمه و کباب!)

خورشت آلو اسفناج با کته

مواد اولیه
گوشت بدون استخون خورشتی: 500 گرم
آلو خورشتی: 350 گرم
اسفناج: 1 کیلوگرم
برنج: 3 پیمونه
پیاز متوسط: 3 عدد
کره: به مقدار لازم
روغن: به مقدار لازم
زردچوبه: به مقدار لازم
پودر سیر: به مقدار لازم
فلفل سیاه: به مقدار لازم
نمک: به مقدار لازم

طرز تهیه خورشت آلو اسفناج با کته

آلو اسفناج از خورشت‌هاییه که اگر به غذاهای ترش مزه علاقه داشته باشید، به احتمال زیاد بالای جدول غذاهای محبوبتون جا می‌گیره. ترشی آلو مزه‌ی قوی و منحصر به فردی داخل غذا ایجاد می‌کنه که با اسفناج متعادل می‌شه و ترکیب مناسبی رو می‌سازه. مراحل رو دنبال کنید تا این غذای خوشمزه رو همراه کته داخل سفره‌تون داشته باشید.

مراحل تهیه خورشت آلو اسفناج با کته به زبان ساده

 • 1 مرحله اول

  تفت دادن پیاز

  پیازها رو پوست بگیرید، به شکل نگینی ریز خرد کنید و همراه روغن حدود 15 دقیقه داخل زودپز تفت بدید تا خوب کاراملی بشن. این دو نکته رو فراموش نکنید: اگر به جای زودپز از قابلمه استفاده کردید زمان پخت برای هر مرحله رو طولانی‌تر در نظر بگیرید و هرچقدر پیاز رو ریزتر خرد کنید لعاب بهتری به خورشت میده.

 • 2 مرحله دوم

  تفت دادن گوشت

  گوشت رو برش بزنید و به قطعات مکعبی مناسب خورشت تقسیم کنید و داخل زودپز بریزید. پودر سیر، زردچوبه، فلفل سیاه و نمک بزنید و حدود 20 دقیقه با پیازها تفت بدید؛ در همین حال اگر مواد خیلی خشک شدند، چند قطره آب اضافه کنید تا نسوزه. برای انتخاب گوشت، ماهیچه یا سردست گوساله گزینه‌‌های مناسبی هستند اما می‌‌شه از هر نوع گوشت دیگه هم استفاده کرد.

 • 3 مرحله سوم

  بار گذاشتن خورشت

  داخل زودپز رو تا یک سوم یا نصف پر از آب جوش کنید و درش رو ببندید. هر زمان به صدا افتاد، حرارت رو کم کنید و 1 ساعت زمان بدید. اگر بعد از چند دقیقه صدایی نشنیدید و بخار خارج نشد، به احتمال زیاد در زودپز خوب جا نیافتاده.

 • 4 مرحله چهارم

  پختن اسفناج‌

  اسفناج‌ها رو خرد کنید. برای این کار، برگ‌ها رو بعد از جدا کردن ساقه‌ منظم روی هم بچینید و به شکل قطعات نواری نازک برش بزنید و داخل تابه بریزید. اگر حجم اسفناج‌ها بیشتر از گنجایش تابه بود، مرحله به مرحله داخل تابه جا بدید. هر زمان که حجم اسفناج‌های مرحله‌ی اول کم شد، باقی رو اضافه کنید.

 • 5 مرحله پنجم

  اضافه کردن اسفناج‌ به خورشت

  هر زمان اسفناج از خامی افتاد بهش روغن، فلفل سیاه و نمک اضافه کنید و به هم بزنید تا آب اسفناج کاملاً جمع بشه و بعد در زودپز که 1 ساعت روی حرارت بوده رو با احتیاط باز کنید و اسفناج‌ها رو داخلش بریزید. در رو بدون جا انداختن و چفت کردن روی زودپز بگذارید و 20 دقیقه دیگه صبر کنید.

 • 6 مرحله ششم

  اضافه کردن آلو

  آلو‌ها رو بشورید و به خورشت اضافه کنید. نیازی به خیس گذاشتن نیست؛ این کار باعث می‌‌شه آلو رنگش رو از دست بده. 45 دقیقه زمان بدید تا خورشت خوب جا بیافته و بعد آماده‌ست.

 • 7 مرحله هفتم

  پختن کته

  برنج رو با آب سرد خوب بشورید و داخل قابلمه بریزید. بهش آب اضافه کنید تا حدود 1 بند انگشت روی سطح برنج قرار بگیره. نمک بزنید و روی حرارت زیاد قرار بدید تا آب جوش بیاد و بخار بشه. کره رو روی برنج قرار بدید، حرارت رو کم کنید و در قابلمه رو ببندید. حدود 30 تا 40 دقیقه زمان لازمه تا کته بپزه.

 • 8 مرحله هشتم

  سرو کردن غذا

  خورشت و کته رو داخل ظرف‌های مناسب سرو کنید و لذت ببرید. نوش جان!

زمان آماده سازی:
2 ساعت و 0 دقیقه
مناسب برای
3 نفر
منتشر شده در
۱۱ فوریه ۲۰۲۴
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها...

جدیدترین ویدیو ها