نواب ابراهیمی
#رنگوببین
در حال جستجو...
دنبال چه آموزشی هستی؟
می‌تونی اسم غذا یا ماده اولیه رو جستجو کنی.
(مثلا هویج، مرغ، بروکلی یا قرمه سبزی و قیمه و کباب!)

سالاد اسفناج و پرتقال

مواد اولیه
بیبی اسفناج: 2 مشت
پرتقال تو سرخ: 1 عدد
پنیر سفید صبحانه: چندتا تیکه کوچیک (20-30 گرم)
روغن زیتون: نصف استکان
سرکه بالزامیک: نصف استکان
گردو: چندتا دونه
نمک: به میزان لازم
فلفل سیاه: به میزان لازم

طرز تهیه سالاد اسفناج و پرتقال

اگه دوست دارید یه سالاد متفاوت یاد بگیرید، باید ویدیوی آموزش طرز تهیه سالاد اسفناج و پرتقال پنیر ویژه نواب ابراهیمی رو ببینید.

این سالاد، ظاهر خفن و یه سس مهیج داره. چنگال که می‌زنی اسفناج با بافت نرمش، همراه با پرتقال که آبداره میاد بالا. گردوش زیر زبون خش خش می‌کنه و بافت کرانچی به سالاد می‌ده. پنیرش هم که توی دهن آب می‌شه حکم  ضربه‌ فنی رو داره. این سالاد یه وعده مناسب برای افرادی که وجترین هستن یا رژیم دارن محسوب میشه.

مراحل تهیه سالاد اسفناج و پرتقال به زبان ساده

 • 1 مرحله اول

  اسفناج‌ها رو آماده کنید

  برگ اسفناج تازه رو که شستید و خشک کردید توی یک ظرف بریزید.

 • 2 مرحله دوم

  پرتقال رو پاک کنید

  پرتقال رو مثل ویدئو از طول و در وسط قاچ بدید و به 4 قسمت تقسیم کنید. رگ وسط پرتقال رو در بیارید و دوباره هر قسمت رو نصف کنید (16 تا قسمت مساوی دارید) حالا باید با چاقو گوشت فیله رو ببرید و بعد هر کدوم رو به دو قسمت تقسیم کنید (32 تکه). حالا بسته به سلیقتون هرچند تا از تکه‌ها رو که دوست دارید روی اسفناج‌ها بریزید.

 • 3 مرحله سوم

  تردش کنید

  برای کرانچی شدن سالاد مقداری گردوی خرد شده ( یا بادوم زمینی یا مغز تخمه آفتاب گردون) اضافه کنید. حالا پنیر صبحانه رو به قطعات کوچیک تقسیم کنید و به مواد اضافه کنید. پنیر هم سالادتون رو خوشگل می‌کنه، هم مزه شوری بهش می‌ده.

 • 4 مرحله چهارم

  سس سالاد رو درست کنید

  مقدار مساوی از روغن زیتون و سرکه بالزامیک (ازآب پرتقال هم می‌تونید استفاده کنید) رو با هم ترکیب کنید و بهش فلفل سیاه بزنید.

 • 5 مرحله پنجم

  این‌طوری هم بزنید

  دست‌هاتون رو تمیز بشورید و سالاد رو با دست هم بزنید که مواد به خورد همدیگه برن. حواستون باشه که اسفناج‌ها باید کاملا خشک باشن وگرنه سس بهشون نمی‌چسبه.

 • 6 مرحله ششم

  سلاد رو سرو کنید

  برای سرو یه مقدار از سس رو توی بشقاب سرو ریخته و سالاد روش بریزید. باقی مونده‌ی سس رو توی یه ظرف کنار سالاد بذارید. بعد هم سالادتون رو با پنیر و گردو تزئین کنید. (توی استفاده از پنیر اصلا زیاده روی نکنید، یه مقدار کم فقط بریزید)

زمان آماده سازی:
15 دقیقه
مناسب برای
۱ نفر
منتشر شده در
۲۶ دسامبر ۲۰۲۰
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها...

جدیدترین ویدیو ها