نواب ابراهیمی
#رنگوببین
در حال جستجو...
دنبال چه آموزشی هستی؟
می‌تونی اسم غذا یا ماده اولیه رو جستجو کنی.
(مثلا هویج، مرغ، بروکلی یا قرمه سبزی و قیمه و کباب!)

دسر کدو حلوایی با بستنی

نمایش آموزش در اینستاگرام
مواد اولیه
کدو حلوایی متوسط: 1 عدد
گردو: 1 کاسه کوچک
کره: 50 گرم
ارده کنجد: 7 قاشق غذاخوری
شیره انگور یا خرما: 2 قاشق غداخوری
بستنی وانیلی: به مقدار لازم

طرز تهیه دسر کدو حلوایی با بستنی

وقتی صحبت از خوراکی‌های پاییزی می‌شه، یکی از اولین چیزهایی که به ذهنمون میاد کدوحلواییه. کدو حلوایی جزء سبزیجاتیه که به خاطر عطر، رنگ و بوی منحصر به فردش پتانسیل‌های زیادی داره و می‌شه تو تهیه‌ی سوپ، پوره، دسر، نون، کیک، شیرینی، خورشت، پلو مخلوط و… ازش استفاده کرد. اگر فصل کدوحلواییه و قصد تهیه‌ی یک دسر خوشمزه رو دارید، این آموزش رو از دست ندید.

مراحل تهیه دسر کدو حلوایی با بستنی به زبان ساده

 • 1 مرحله اول

  برش زدن کدو حلوایی

  کدو حلوایی رو با یک برش عمودی از وسط نصف کنید و هسته‌هاش رو با قاشق در بیارید. پوستش رو بگیرید و به شکل قطعات مکعبی درشت برش بزنید. برای این کار، اول هر نیمه رو با برش‌های طولی به فاصله‌ی حدود 2 یا 3 سانتی‌متر به ورقه‌های ضخیم تقسیم کنید و بعد برش‌های عرضی بزنید.

 • 2 مرحله دوم

  پختن کدو حلوایی

  کدوها رو داخل تابه بریزید، روی حرارت متوسط قرار بدید و حدود نصف لیوان آب اضافه کنید. حدود 45 دقیقه زمان بدید تا کدوها کامل بپزن و نرم بشن. هر زمان تابه داشت خشک می‌شد کمی آب بریزید.

 • 3 مرحله سوم

  پوره کردن

  با گوشتکوب، کدوها رو خوب له و پوره کنید. بهش کره‌‌ی نرم که به دمای محیط رسیده رو اضافه کنید و باز با گوشتکوب پوره کنید تا بافت یکنواختی پیدا کنه.

 • 4 مرحله چهارم

  اضافه کردن چاشنی

  3. 4. گردو رو با دستتون خرد کنید و به همراه ارده کنجد و شیره انگور یا خرما داخل پوره بریزید و به هم بزنید تا پوره یکدست بشه. بهش زمان بدید که از حرارت بیافته و آماده‌ست.

 • 5 مرحله پنجم

  سرو کردن دسر

  پوره رو به حالت تپه مانند داخل بشقاب بکشید، سطحش رو هموار کنید و با پشت ملاقه روش یک گودی نستاً بزرگ و عمیق ایجاد کنید. یک اسکوپ بستنی وانیلی رو داخل گودی بگذارید. برای تاپینگ هم کمی گردو رو با دست خرد کنید و همراه شیره انگور یا خرما روی دسر بریزید و میل کنید. نوش جان!

زمان آماده سازی:
60 دقیقه
مناسب برای
2 نفر
منتشر شده در
۲۸ فوریه ۲۰۲۴
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها...

جدیدترین ویدیو ها