نواب ابراهیمی
#رنگوببین
در حال جستجو...
دنبال چه آموزشی هستی؟
می‌تونی اسم غذا یا ماده اولیه رو جستجو کنی.
(مثلا هویج، مرغ، بروکلی یا قرمه سبزی و قیمه و کباب!)

میرزاقاسمی و کته با بادمجون و گوجه کبابی

مواد اولیه
بادمجون متوسط: ۵ عدد
گوجه فرنگی متوسط: ۶ عدد
سیر: ۳ حبه
برنج: ۲ پیمونه
روغن زیتون: به مقدار لازم
زردچوبه: به مقدار لازم
فلفل سیاه: به مقدار لازم
نمک: به مقدار لازم
تخم مرغ (اختیاری): ۳ عدد

طرز تهیه میرزاقاسمی و کته با بادمجون و گوجه کبابی

میرزا قاسمی از محبوب‌ترین غذاهای شمال کشوره که سرشار از انواع ویتامین، فیبر و آنتی اکسیدانه. این آموزش بهتون کمک می‌کنه تا این غذای خوشمزه و سالم رو به خوشمزه‌ترین شکل و طعم دودی آماده و همراه کته سرو کنید.

نکته: توی این آموزش از آتیش برای کباب کردن بادمجون و گوجه استفاده شده اما شما می‌تونید از گاز یا پیک‌نیک هم استفاده کنید.

مراحل تهیه میرزاقاسمی و کته با بادمجون و گوجه کبابی به زبان ساده

 • 1 مرحله اول

  کباب کردن گوجه فرنگی

  گوجه‌ها رو از وسط نصف کنید، ریشه‌شون رو جدا کنید و به سیخ بکشید. سیخ‌ها رو روی آتیش قرار بدید و مرتب بگردونید. توجه داشته باشید که آتیش باید کشته شده باشه و مستقیم نباشه تا گوجه‌ها نسوزند. کمی فلفل سیاه و نمک اضافه کنید و هر زمان خوب پختند و کبابی شدند، از روی آتیش بردارید و زغال داغ قرار بدید تا کبابی بشه و عطر دودی بگیره.

 • 2 مرحله دوم

  کباب کردن بادمجون

  بادمجون‌ها رو بدون پوست گرفتن مستقیم روی زغال داغ قرار بدید و با چاقو روی هر بادمجون چند سوراخ ایجاد کنید. این کار کمک می‌کنه تا پوست بادمجون‌ها نترکند. روی بادمجون‌ها کمی روغن زیتون، فلفل سیاه و نمک بریزید. هر زمان یک طرف کبابی شد پشت و رو کنید تا همه طرفش بپزه و بعد از روی حرارت بردارید.

 • 3 مرحله سوم

  تفت دادن مواد

  پوست سیرها رو بگیرید و خوب ساطوری کنید. یک تابه مناسب رو روی حرارت قرار بدید و داخلش مقداری روغن بریزید. هر زمان روغن داغ شد سیرها رو داخلش تفت بدید تا از خامی بیافته. بعد پوست بادمجون‌ها و گوجه‌هایی که کباب کردید رو جدا کنید، خوب با چاقو ساطوری و به همین ترتیب به سیرها اضافه کنید. مواد رو چند دقیقه داخل تابه به هم بزنید تا خوب یکدست بشه و به بافت مناسب برسه. در همین حال فلفل سیاه، نمک و زردچوبه رو هم تنظیم کنید.

 • 4 مرحله چهارم

  شکستن تخم مرغ (اختیاری)

  چند دقیقه قبل از اینکه تابه رو از روی حرارت بردارید، تخم مرغ‌ها رو روی میرزا قاسمی بشکنید. هر زمان تخم مرغ‌ها به اندازه دلخواهتون پختند آماده‌ست.

 • 5 مرحله پنجم

  پختن کته

  برنج رو با آب سرد خوب بشورید و همراه مقداری آب، روغن و نمک داخل یک قابلمه مناسب بریزید. آب باید به اندازه‌ای باشه که حدود یک بند انگشت روی سطح برنج قرار بگیره. قابلمه رو روی حرارت زیاد قرار بدید و صبر کنید تا آب به جوش بیاد و بخار بشه، بعد حرارت رو کم کنید، در قابلمه رو ببندید و اجازه بدید ۳۰ تا ۴۰ دقیقه خوب دم بکشه.

 • 6 مرحله ششم

  سرو کردن غذا

  تو این مرحله همه چیز آماده‌ست. میرزا قاسمی رو همراه کته سرو کنید و لذت ببرید. نوش جان!

زمان آماده سازی:
60 دقیقه
مناسب برای
3 نفر
منتشر شده در
۲۹ آوریل ۲۰۲۴
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها...

جدیدترین ویدیو ها