نواب ابراهیمی
#رنگوببین
در حال جستجو...
دنبال چه آموزشی هستی؟
می‌تونی اسم غذا یا ماده اولیه رو جستجو کنی.
(مثلا هویج، مرغ، بروکلی یا قرمه سبزی و قیمه و کباب!)

۴ طعم بال مرغ کبابی

مواد اولیه
بال مرغ: ۲۴ عدد (۶ عدد به ازای هر سیخ)
پیاز متوسط: ۱ عدد
زعفرون (چاشنی زعفرونی): به مقدار لازم
جعفری خشک: ۲ قاشق غذاخوری (چاشنی سبزی)
گشنیز خشک: ۲ قاشق غذاخوری (چاشنی سبزی)
شنبلیله خشک: ۱ قاشق غذاخوری (چاشنی سبزی)
ریحون خشک: ۱ قاشق غذاخوری (چاشنی سبزی)
تخم گشنیز: ۱ قاشق غذاخوری (چاشنی سبزی)
رب انار: ۱/۵ قاشق غذاخوری (چاشنی ترش)
رب انار: ۱/۵ قاشق غذاخوری (چاشنی ترش)
پودر سیر: ۱ قاشق غذاخوری (چاشنی ترش)
آب لیمو ترش تازه (چاشنی ترش): به مقدار لازم
فلفل قرمز (چاشنی تند): به مقدار لازم
پاپریکا شیرین (چاشنی تند): به مقدار لازم
سس فلفل سبز (چاشنی تند): به مقدار لازم

طرز تهیه ۴ طعم بال مرغ کبابی

بال کبابی پای ثابت پیک نیک‌ها و طبیعت گردی‌های دوستانه است. این آموزش بهتون کمک می‌کنه بال رو به چهار شیوه‌ی مختلف مزه‌دار کنید: بال ترش که طعم مرغ ترش شمال کشور رو تداعی می‌کنه، تند و اسپایسی برای افرادی که طرفدار غذاهای پر ادویه هستند، بال با چاشنی سبزی که از چند نوع سبزی مختلف درست شده و در آخر بال زعفرونی که مزه‌ایه که برای همه آشنا و مطابق سلیقه همه‌ست.

مراحل تهیه ۴ طعم بال مرغ کبابی به زبان ساده

 • 1 مرحله اول

  مزه‌دار کردن بال

  پیاز رو پوست بگیرید و به شکل خلال‌های نازک برش بزنید. بال‌ها رو داخل یک کاسه مناسب بریزید و پیازها رو همراه کمی روغن زیتون، به اندازه نصف آب لیمو ترش تازه، کمی فلفل سیاه و نمک بهش اضافه کنید. خوب به هم بزنید تا بال‌ها مزه‌دار بشن. بعد هر شش عدد بال رو داخل یک کاسه جدا بریزید تا بتونید هر کاسه رو با یک ترکیب مختلف مزه‌دار کنید.

 • 2 مرحله دوم

  چاشنی سبزیجات معطر

  جعفری خشک، گشنیز خشک، شنبلیله خشک و ریحون خشک رو با دست خرد کنید و داخل یک کاسه کوچک بریزید. تخم گشنیز رو هم آسیاب و بهش اضافه کنید و همه رو با هم بریزید داخل یکی از کاسه‌ها. کمی روغن زیتون بهش اضافه کنید و خوب به هم بزنید تا یکدست بشه.

 • 3 مرحله سوم

  چاشنی تند و اسپایسی

  پاپریکای شیرین، فلفل قرمز و سس فلفل سبز رو داخل یک کاسه دیگه بریزید و خوب به هم بزنید تا همه بال‌ها خوب مزه‌دار بشن. مقدار ادویه‌ها رو به اندازه‌ای که می‌پسندید بال‌ها تند باشند و ذائقه خودتون تنظیم کنید.

 • 4 مرحله چهارم

  چاشنی ترش

  به کاسه سوم اندازه یک و نیم قاشق غذاخوری رب انار یک چهارم آب لیمو ترش تازه و یک قاشق غذاخوری پودر سیر اضافه کنید و خوب به هم بزنید.

 • 5 مرحله پنجم

  چاشنی زعفرونی

  کمی زعفرون را آسیاب کنید داخلش یک قطعه یخ کوچک بندازید و کنار بگذارید تا یخ آب بشه و زعفرون رنگ باز کنه. بعد عصاره زعفرون رو به کاسه آخر اضافه و خوب مخلوط کنید. توجه داشته باشید از قطعه بزرگ یخ استفاده نکنید تا عصاره زعفرون غلظت مناسب رو داشته باشه و زیاد رقیق نشه.

 • 6 مرحله ششم

  استراحت دادن و به سیخ کشیدن بال

  بال‌های مزه‌دار شده رو کنار بگذارید تا حداقل یک ساعت استراحت کنن. اگر زمان بیشتری در اختیار دارید بهتره از یک شب قبل بال‌ها رو مزه‌دار کنید و بعد بال‌ها رو به سیخ بکشید. می‌تونید بال‌ها رو داخل فر هم کباب کنید که در این صورت نیازی به سیخ ندارید. در آخر با چاقو روی هر بال چندتا برش ایجاد کنید. این کار کمک می‌کنه تا گوشت بهتر مغز پخت بشه.

 • 7 مرحله هفتم

  کباب کردن

  سیخ‌ها رو روی آتیش قرار بدید و مرتب پشت و رو کنید تا بال‌ها نسوزن. هر زمان بوی کباب بلند شد، آماده‌ست. همراه دورچین دلخواه و نون یا برنج سرو کنید و نوش جان!

زمان آماده سازی:
0 دقیقه
مناسب برای
4 نفر
منتشر شده در
۲۳ آوریل ۲۰۲۴
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها...

جدیدترین ویدیو ها