نواب ابراهیمی
#رنگوببین
در حال جستجو...
دنبال چه آموزشی هستی؟
می‌تونی اسم غذا یا ماده اولیه رو جستجو کنی.
(مثلا هویج، مرغ، بروکلی یا قرمه سبزی و قیمه و کباب!)

خورشت کدوسبز با گوشت چرخ‌کرده

نمایش آموزش در اینستاگرام

طرز تهیه خورشت کدوسبز با گوشت چرخ‌کرده

خورشت کدوسبز از لپه، کدوسبز و گوشت چرخ‌کرده تهیه می‌شه. علاوه بر عطر و طعم خوبش، ترکیب متناسبی از فیبر ،کربوهیدرات و پروتئین حیوانی و گیاهیه. اگر تصمیم دارید رژیم غذایی متعادل و سالمی داشته باشید، این غذا همه‌ی ویژگی‌های موردنظرتون رو داره.

نکته: لپه‌ها رو 3 ساعت قبل از شروع کار خیس بگذارید.

 • ۱ مرحله اول

  تفت دادن پیاز

  پوست پیازها رو بگیرید . به شکل قطعات نگینی ریز خرد کنید و داخل قابلمه‌ای که از قبل داغ شده 15 تا 20 دقیقه تفت بدید تا خوب کاراملی بشن.

 • ۲ مرحله دوم

  تفت دادن گوشت

  گوشت چرخ‌کرده رو به همراه نمک، فلفل سیاه، پودر سیر و پاپریکا به پیازها اضافه کنید و روی حرارت زیاد 5 دقیقه به تفت دادن ادامه بدید تا گوشت‌ها از خامی بیافتن.

 • ۳ مرحله سوم

  اضافه کردن لپه‌

  لپه‌هایی که از قبل خیس خورده‌ن رو آبکش کنید، داخل باقی مواد بریزید و کمی روغن زیتون اضافه کنید. 3 دقیقه‌ی دیگه به مخلوط کردن ادامه بدید و بعد اجازه بدید 10 دقیقه روی حرارت بمونن.

 • ۴ مرحله چهارم

  پوره کردن گوجه فرنگی

  گوجه‌ها رو درشت برش بزنید و با استفاده از گوشتکوب برقی، بلندر یا رنده‌ی ریز خوب پوره کنید و داخل مواد خورشت بریزید. باز هم روغن زیتون اضافه کنید و به هم بزنید. در قابلمه رو ببندید، حرارت رو کم کنید و 1 ساعت زمان بدید تا مرحله‌ی اول پخت کامل بشه.

 • ۵ مرحله پنجم

  پختن پلو

  برنج‌ رو بشورید و همراه آب، روغن و نمک داخل قابلمه‌ی مناسب بریزید. آب باید حدود 1 بند انگشت روی سطح برنج قرار بگیره. حرارت رو زیاد کنید و منتظر بمونید آب برنج کم بشه و بعد حرارت رو کم کنید، در قابلمه رو ببنید و اجازه بدید 40 دقیقه به آرومی بپزه و دم بکشه.

 • ۶ مرحله ششم

  سرخ کردن کدو

  دم کدوها رو بزنید و با برش‌های طولی از بالا به سمت پایین، ورقه‌های نازک تقسیم کنید. 7. داخل یک قابلمه یا تابه‌ی گود تا ارتفاع 3 سانتی متر روغن بریزید و روی حرارت زیاد قرار بدید. هر زمان روغن خوب داغ شد کدوها رو 10 دقیقه داخلش سرخ کنید.

 • ۷ مرحله هفتم

  اضافه کردن کدو به خورشت

  7. 8. کدوهای سرخ شده رو به خورشت اضافه‌ کنید، 4 قاشق غذاخوری آبغوره بریزید و در قابلمه رو ببندید تا 30 دقیقه‌ی دیگه که خورشت‌ خوب جا بیافته و بعد آماده‌ست.

 • ۸ مرحله هشتم

  سرو کردن غذا

  خورشت رو داخل ظرف مناسب بریزید و به همراه پلو سرو کنید. نوش جان!

مواد مورد نیاز

گوشت چرخ‌کرده: 350 گرم
لپه: یک کاسه‌ کوچک
برنج: 3 پیمونه
پیاز متوسط: 2 عدد
کدو سبز: به مقدار لازم
روغن زیتون: به مقدار لازم
پودر سیر: به مقدار لازم
پاپریکا شیرین: به مقدار لازم
فلفل سیاه: به مقدار لازم
نمک: به مقدار لازم
زمان آماده سازی:
2 ساعت و 0 دقیقه
مناسب برای
3 نفر
منتشر شده در
۲۵ فوریه ۲۰۲۴
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها...

جدیدترین ویدیو ها