نواب ابراهیمی
#رنگوببین
در حال جستجو...
دنبال چه آموزشی هستی؟
می‌تونی اسم غذا یا ماده اولیه رو جستجو کنی.
(مثلا هویج، مرغ، بروکلی یا قرمه سبزی و قیمه و کباب!)

استیک تی بون به همراه روغن زیتون مزه دار شده

مواد اولیه
استیک تی بون: ۱ عدد
فلفل سیاه: به مقدار لازم
فلفل سفید: به مقدار لازم
بهار فلفل: به مقدار لازم
فلفل صورتی: به مقدار لازم
تخم گشنیز: به مقدار لازم
رزماری: یه شاخه تازه
روغن زیتون: به مقدار لازم
سیر: چند حبه

طرز تهیه استیک تی بون به همراه روغن زیتون مزه دار شده

توی این ویدیو نواب ابراهیمی طرز تهیه استیک تی بون با روغن زیتون مزه‌دار شده رو بهتون آموزش می‌ده.

استیک تی بون یکی از بهترین انواع استیکه. از وسط این استیک یه استخون می‌گذره و دو طرفش گوشته. توی این دستور پخت استیک یه پوسته کاراملی و کاملا مزه‌دارداره در حالی که وسط اون نرم و آبداره. برای تهیه استیک تی بون به عنوان یه شام سریع و متفاوت این ویدیو رو تا آخر دنبال کنید.

مراحل تهیه استیک تی بون به همراه روغن زیتون مزه دار شده به زبان ساده

  • 1 مرحله اول

    آماده‌ کردن روغن زیتون

    تمام ادویه‌ها رو به مقدار دلخواه اما آسیاب نشده داخل یه ظرف مناسب مثل ظرف سس فشاری بریزید. بعد یه شاخه رزماری بندازید داخلش و تا جایی که روی رزماری پوشیده بشه روغن زیتون بریزید. برای تهیه این روغن زیتون مزه‌دار شده می‌تونید از ادویه‌های دیگه مثل رازیانه و زیره هم استفاده کنید. در صورتی که سیر تازه یا زنجبیل داخل روغن زیتون بندازید باید اونو زود استفاده کنید چون طعم زیادی بهش می‌ده. این روغن زیتون مزه‌دار شده رو می‌تونید همون لحظه استفاده کنید یا بذارید یه مدت بمونه تا عطر بیشتری بگیره.

  • 2 مرحله دوم

    آماده سازی و پخت استیک

    روغن زیتون رو به دو طرف استیک بزنید و خوب ماساژ بدید. نمک هم بزنید و بعد داخل ماهیتابه داغ قرار بدید. چند حبه سیر رو با پهنای چاقو له کنید و داخلش بندازید. هر دو دقیقه استیک رو برگردونید تا به پخت دلخواه برسید. با قاشق می‌تونید روغن زیتون داخل ماهیتابه رو دوباره روی استیک بریزید. با دقت به ویدیو می‌تونید یاد بگیرید که در هر زمانی استیک به چه مرحله پختی رسیده. وقتی گوشت داخل ماهیتابه سفت شد یعنی کاملا پخته. استیک رو داخل بشقاب بذارید و چند دقیقه بهش استراحت بدید تا موقع برش زدن آب پس نده. مطابق ویدیو استخون رو از استیک جدا کنید و بقیه گوشت رو نواری برش بزنید. با انواع سبزیجات استیک رو سرو کنید و دوباره از روغن زیتون عطری برای مزه‌دار کردن سبزیجات استفاده کنید.

زمان آماده سازی:
20 دقیقه
مناسب برای
1 نفر
منتشر شده در
۱۸ نوامبر ۲۰۲۰
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها...

جدیدترین ویدیو ها