نواب ابراهیمی
#رنگوببین
در حال جستجو...
دنبال چه آموزشی هستی؟
می‌تونی اسم غذا یا ماده اولیه رو جستجو کنی.
(مثلا هویج، مرغ، بروکلی یا قرمه سبزی و قیمه و کباب!)

نان با مغز اسفناج و پنیر

طرز تهیه نان با مغز اسفناج و پنیر

توی این ویدیوی نواب ابراهیمی طرز تهیه نان با مغز اسفناج و پنیر رو می‌بینید. یه نون بسیار خوش بافت که داخل خودش یکی از بهترین سس‌ها، ینی ترکیب اسفناج و پنیر داره که حسابی دلچسبش کرده. اگه به نون پختن علاقه دارید حتما تستش کنید. این نون یه میان وعده سالم و خوشمزه برای عزیزانتون هستش.

 

نان با مغز اسفناج و پنیر یکی از نون‌های بین المللی و معروفه که با دستورهای مختلف و به شیوه‌های متنوع تهیه می‌شه، اما مطمئن باشید این دستور یه چیز دیگه‌ست.

 • ۱ مرحله اول

  تهیه خمیر نان

  شیر، شکر، نمک، پودر مایه خمیر و آرد رو مخلوط کنید. چون میزان آردی که می‌ریزید به نوع آرد بستگی داره لیوان دوم رو کم کم اضافه کنید تا به بافتی مثل ویدیو برسید. خمیر رو به مدت ده دقیقه ورز بدید. اگر بعد از این مدت خمیر باز هم به دستتون چسبید یه کوچولو آرد بزنید. بعد هم روی خمیر رو بپوشونید و بذارید یکی دو ساعت استراحت کنه.

 • ۲ مرحله دوم

  تهیه سس اسفناج

  اسفناج‌ها رو خرد کنید. روغن زیتون توی ماهیتابه بریزید و اول 2 حبه‌ سیر خرد شده بریزید و 10 ثانیه تفت بدید. سپس اسفناج‌ها رو به سیر تفت داده شده اضافه کنید و 5-6 دقیقه بپزید. به نمک هم نیازی نیست چون پنیر بلوچیز خیلی نمکیه. گردو‌ها رو با دست خرد کنید و به اسفناج، پنیر خامه‌ای و بلوچیز اضافه کنید. مواد رو حسابی مخلوط کنید و یه کم فلفل سیاه بزنید.

 • ۳ مرحله سوم

  مغزدار کردن نان

  یه کم آرد روی سطح کار بریزید و خمیر رو با وردنه خوب صاف کنید. از سس خوشمزه‌ی اسفناج رو خمیر بذارید و پخش کنید. خمیر رو به حالت بقچه و مثل ویدیو ببندید. از اینجا به بعد دیگه باید خیلی آروم با خمیر برخورد کنید. خیلی آروم روی خمیر فشار بیارید و کم کم پهنش کنید تا سس به خورد خمیر بره. آرد اضافی رو هم ازش جدا کنید.

 • ۴ مرحله چهارم

  پخت نان

  کف ماهیتابه روغن زیتون بزنید و همه‌ی سطح ماهیتابه رو چرب کنید، حالا خمیر رو توی ماهیتابه بخوابونید. حرارت رو کم کنید و در ماهیتابه رو بذارید. یه ربع بعد با دو تا کف گیر نون رو برگردونید. دور نون روغن بریزید و دوباره در ماهیتابه رو ببندید. 10-15 دقیقه بعد زیرش رو چک کنید. اگر طلایی شده بود توی یه بشقاب برگردونید.

 • ۵ مرحله پنجم

  برش و سرو نان

  نون رو توی یه بشقاب با چاقو برش بدید و کیفش رو ببرید.

مواد مورد نیاز

شیر: 1 لیوان
نمک: 1 قاشق چایخوری
شکر: 1 قاشق چایخوری
پودر مایه خمیر: 1 قاشق چایخوری
آرد گندم: 2.5 لیوان
اسفناج: 400 گرم
سیر: 2 حبه درشت
روغن زیتون: به میزان لازم
پنیر خامه ای: 1 کاسه
بلوچیز: 1 کاسه
گردو: 1 کاسه
فلفل سیاه: به میزان لازم
زمان آماده سازی:
35 دقیقه
مناسب برای
2 نفر
منتشر شده در
۱۹ اکتبر ۲۰۲۱
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها...

جدیدترین ویدیو ها