نواب ابراهیمی
#رنگوببین
در حال جستجو...
دنبال چه آموزشی هستی؟
می‌تونی اسم غذا یا ماده اولیه رو جستجو کنی.
(مثلا هویج، مرغ، بروکلی یا قرمه سبزی و قیمه و کباب!)

قارچ پلو

مواد اولیه
آب: به میزان لازم
روغن: به میزان لازم
برنج: 2 پیمانه
قارچ: حدود 20 عدد
نخود فرنگی: به میزان دلخواه
زردچوبه: به میزان لازم
زیره: به میزان لازم
کاری: به میزان لازم
نمک: به میزان لازم

طرز تهیه قارچ پلو

با این ویدئو، طرز تهیه قارچ پلو هندی به روش نواب ابراهیمی رو آموزش می‌بینید. قارچ پلو یه غذای ایرانیه که با این روش تهیه ته مایه‌های هندی گرفته. این پلو خوراک وگان‌هاست و درست کردنش فوق العاده ساده‌ست و تنها به 3 چیز نیاز داره: برنج، قارچ و نخود فرنگی.

این پلو خوراک روزاییه که فرصت کافی برای تهیه غذا ندارید، یه غذای رژیمی می‌خواید و مواد اولیه متنوع هم توی یخچالتون پیدا نمی‌شه. گذشته از این که به دلیل داشتن مقدار فراوون قارچ و ادویه که توی این دستور استفاده شده سرشار از پروتئینه.

مراحل تهیه قارچ پلو به زبان ساده

 • 1 مرحله اول

  خرد کردن قارچ

  قارچ توی این پلو نقش گوشت رو بازی می‌کنه و باید دیده شه، پس باید هر قارچ رو 4 تکه‌ و درشت خرد کنید.

 • 2 مرحله دوم

  تفت دادن ادویه

  روغن بزنید؛ حرارت رو زیاد کنید و زیره و زردچوبه و کاری رو اضافه کنید. تفت دادن ادویه، باعث تغییر نت عطری ادویه می‌شه و طعم متفاوتی از چیزی که انتظار دارید بهتون می‌ده.

 • 3 مرحله سوم

  اضافه کردن قارچ و نخود فرنگی

  2 دقیقه بعد از اینکه ادویه‌ها رو تفت دادید حرارت رو زیاد کنید و قارچ رو کم کم اضافه کنید. 2 دقیقه بعد از اون هم نخود فرنگی‌ها رو بریزید. میزان نخود فرنگی بستگی به سلیقه‌تون داره و تا جایی بریزید که تعداد نخود بین قارچ‌ها رو دوست داشته باشید. حالا یه کوچولو آب که بزنید چربی‌ای که توی سبزیجاته آزاد می‌شه و براق‌تر هم می‌شن.

 • 4 مرحله چهارم

  اضافه کردن برنج

  4 دقیقه بعد برنجی که ۱ ساعت خیس خورده و نرم شده رو آبکش کنید و اضافه کنید. اول حدود 5 دقیقه برنجتون رو با آب کم به همراه سبزیجات سرخ کنید. می‌تونید در این مرحله گوجه‌ خشک هم اضافه کنید. حالا باید یه کوچولو آب بریزید؛ در حد یکی دو لیوان و مثل ویدئو. نمک هم بزنید و تست نمکش رو بگیرید. در اینجا بذارید تا پلو بجوشه و آبش تبخیر بشه. یه کم زیره‌ آسیاب کنید و اضافه کنید. این زیره نت متفاوتی نسبت به زیره‌ی مرحله‌ قبل داره و بوی جدیدی به غذا می‌ده. برنج رو خیلی به هم نزنید تا خمیر نشه. آب برنج که تبخیر شد، حرارت رو کم کنید و با در بسته اجازه بدید تا دم بکشه. این برنج چون از قبل خیس خورده به پخت کمی نیاز داره و حدود 20 دقیقه دیگه برنجتون آماده‌ست.

زمان آماده سازی:
60 دقیقه
مناسب برای
2 نفر
منتشر شده در
۱۶ آوریل ۲۰۲۱
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها...

جدیدترین ویدیو ها