نواب ابراهیمی
#رنگوببین
در حال جستجو...
دنبال چه آموزشی هستی؟
می‌تونی اسم غذا یا ماده اولیه رو جستجو کنی.
(مثلا هویج، مرغ، بروکلی یا قرمه سبزی و قیمه و کباب!)
مواد اولیه
کدو حلوایی: نصف یک عدد
کره: ۵۰ گرم
آب: ۱ لیوان
شیر: ۳ لیوان
شکر: ۳(تا ۵) قاشق غذا خوری، تست کنید و به ذائقه خودتون شیرین کنید
آرد برنج: ۴ قاشق غذاخوری
هل: به مقدار لازم
دارچین: به مقدار لازم

طرز تهیه فرنی کدو حلوایی

این دسر یکی از مقوی‌ترین غذاهایی که می‌تونید به بچه‌ها بدید تا هم انرژی بگیرن هم برای سلامتی‌شون مفید باشه. حالا اگر بخواید مهمونی مجلسی و  مخصوصی هم ترتیب بدید، می‌تونید از این فرنی به عنوان یک پیش غذای رژیمی استفاده کنید.

مراحل تهیه فرنی کدو حلوایی به زبان ساده

 • 1 مرحله اول

  آماده کردن کدو

  کدو رو پوست بگیرید و دونه‌های داخلش رو خالی کنید. به تیکه‌های کوچک تقسیم کنید و داخل یک قابلمه بریزید. بعد از اون، همونطور که در ویدیو می‌بینید، 150 گرم کره رو به قابلمه اضافه کنید و بعد از اون به اندازه‌ یک لیوان بهش آب اضافه کنید. گاز زیر قابلمه رو زیاد کنید تا کدو به مدت 25 دقیقه بپزه.

 • 2 مرحله دوم

  پختن مواد کدو حلوایی

  وقتی پختن کدو تموم شد، با یه وسیله (ترجیحا گوشت کوب) داخل قابلمه رو بکوبید تا کدو پوره بشه. بذارید تو این حالت هم چند دقیقه دیگه بپزه. بعد حرارت زیرش رو خاموش کنید و قابلمه رو بذارید کنار.

 • 3 مرحله سوم

  آماده کردن شیر

  تو یه قابلمه دیگه، شیر، شکر و آرد برنج رو به قابلمه اضافه کنید و قبل از اینکه حرارت زیرش رو روشن کنید، اون رو خوب هم بزنید. حالا حرارت زیرش رو روشن کنید و حل و دارچین رو هم به قابلمه اضافه کنید. بعد از اینکه محتویات قابلمه شروع به جوشیدن کرد، هل و دارچین رو در بیارید.

 • 4 مرحله چهارم

  ترکیب شیر و کدو

  دیگه نوبت درست کردن فرنی رسیده. کدو رو به قابلمه شیر اضافه کنید و بذارید که همزمان بپزه. بعد از یک ربع محتویات قابلمه رو هم بزنید تا له له بشه. بعد از گذشت نیم ساعت فرنی شما آماده‌‌ست.

 • 5 مرحله پنجم

  سرو فرنی کدو حلوایی

  برای مرحله‌ آخر تنها کافیه تا محتویات قابلمه رو تو بشقاب خودتون بریزید و بذارید تا سرد بشه. در آخر هم به مقدار کافی دارچین و گردو روش بریزید.

زمان آماده سازی:
60 دقیقه
مناسب برای
3 نفر
منتشر شده در
۲۸ نوامبر ۲۰۲۰
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها...

جدیدترین ویدیو ها