نواب ابراهیمی
#رنگوببین
در حال جستجو...
دنبال چه آموزشی هستی؟
می‌تونی اسم غذا یا ماده اولیه رو جستجو کنی.
(مثلا هویج، مرغ، بروکلی یا قرمه سبزی و قیمه و کباب!)

کوکی پروتئینی کره بادوم‌زمینی بدون قند

مواد اولیه
کره بادوم‌زمینی: 150 گرم (1 لیوان)
شیرین‌کننده استویا: 50 گرم
آرد نول: 150 گرم (1 لیوان)
چیپس شکلات تلخ: 75 گرم (0/5 گرم)
تخم مرغ: 1 عدد
پودر پروتئین وی: 50 گرم
نشاسته ذرت: 3 قاشق غذاخوری
نمک: 1 پنس (سر انگشت)

طرز تهیه کوکی پروتئینی کره بادوم‌زمینی بدون قند

اگر ورزشکار هستید، رژیم غذایی سالمی دارید و یا به هر دلیل نمی‌تونید از شکر استفاده کنید، این آموزش برای شماست. داخل این طرز تهیه، خبری از کره و شکر نیست. کره بادوم‌زمینی چربیش رو تأمین می‌کنه که سرشار از پروتئین و چربی سالمه، همینطور به جای شکر از پودر گیاهی به اسم استویا استفاده شده که خاصیت شیرین‌کنندگی داره و پروتئین وی باعث شده هر کوکی 60 گرمی حدود 12 گرم پروتئین داشته باشه!

مراحل تهیه کوکی پروتئینی کره بادوم‌زمینی بدون قند به زبان ساده

 • 1 مرحله اول

  زدن کره بادوم‌زمینی و تخم مرغ

  کره بادوم‌زمینی و شیرین کننده رو با لیسک داخل یک کاسه مناسب نرم کنید بعد تخم مرغ رو داخلش بشکنید و با لیسک مخلوط کنید. پروتئین وی رو همراه به اندازه 100 گرم آب اضافه کنید و با همزن دستی خوب بزنید تا یکدست و کرم رنگ بشه.

 • 2 مرحله دوم

  ترکیب کردن مواد خشک و تر

  نمک و نشاسته ذرت رو داخل یک کاسه جدا بریزید. مایه رو به آرومی بهش اضافه کنید و در همین حال به هم بزنید. توجه داشته باشید مایه رو یکباره روی نشاسته ذرت نریزید تا گلوله گلوله نشه. همینطور که با لیسک به هم میزنید به ترتیب آرد و چیپس شکلات رو هم کم کم داخل مایه بریزید تا خمیر شکل بگیره.

 • 3 مرحله سوم

  فرم دادن به خمیر

  برای شکل دادن به کوکی می‌تونید از اسکوپ استفاده کنید؛ در این صورت اندازه کوکی‌ها دقیق‌تر می‌شن و نیازی نیست که خمیر رو داخل یخچال قرار بدید. راه دوم اینه که روی کاسه رو بپوشونید و خمیر رو حدود 30 دقیقه داخل یخچال یا 10 دقیقه داخل فریزر قرار بدید تا خودش رو بگیره، بعد به اندازه‌های دلخواه از خمیر جدا کنید، بین دو کف دست بغلتونید تا کامل گرد بشه و روی سینی بچینید.

 • 4 مرحله چهارم

  پختن کوکی

  فر رو روی دمای 168 درجه قرار بدید و صبر کنید تا گرم بشه. بعد سینی رو داخلش قرار بدید. بعد از 15 دقیقه از فر خارج کنید و آماده‌ست.‌ توجه داشته باشید که این زمان برای اندازه‌های حدود 60 گرم مناسبه پس اگر هر سهم رو کوچکتر در نظر گرفتید از زمان پخت با همین نسبت کم کنید تا کوکی‌ها خشک و سفت نشن. نوش جان!

زمان آماده سازی:
40 دقیقه
مناسب برای
2 نفر
منتشر شده در
۱۷ آوریل ۲۰۲۴
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها...

جدیدترین ویدیو ها