در حال جستجو...
دنبال چه آموزشی هستی؟ می‌تونی اسم غذا یا ماده اولیه رو جستجو کنی. (مثلا هویج، مرغ، بروکلی یا قرمه سبزی و قیمه و کباب!)

کیک اسفنجی کره بادوم‌زمینی

نمایش آموزش در اینستاگرام
مواد اولیه
آرد نول: 200 گرم
بیکینگ پودر: 1 قاشق چای‌خوری
عصاره یا پودر وانیل: 1 قاشق چای‌خوری
شکر: 150 گرم
نمک: یک پنس(سر انگشت)
بادوم‌زمینی: یک فنجون
کره بادوم‌زمینی: 100 گرم
کره: 200 گرم
تخم مرغ: 3 عدد
شیر: 10 قاشق غذاخوری

طرز تهیه کیک اسفنجی کره بادوم‌زمینی

کیک اسفنجی به خاطر بافت سبک و نرمی که داره یک شیرینی همه‌پسند به حساب میاد و بعیده کسی رو پیدا کنید که دست رد به سینه‌ش بزنه؛ اما این کیک بیشتر از این‌هاست. هماهنگی گرمی کره‌ی بادوم‌زمینی با طعم شیرین و یا تضاد بافت لطیفش با تکه‌های بادوم‌زمینی که زیر دندون خرد می‌شه اون رو به شکل خوشایندی از بقیه کیک‌ها متمایز می‌کنه.

مراحل تهیه کیک اسفنجی کره بادوم‌زمینی به زبان ساده

 • 1 مرحله اول

  زدن کره و شکر

  کره رو از یخچال خارج کنید و بهش 1 الی 2 ساعت زمان بدید تا به دمای اتاق برسه و نرم شه. بعد از این مدت داخل کاسه قرارش بدید و شکر رو بهش اضافه کنید. با لیسک خوب نرمشون کنید و هر زمان که به بافت نرم و یکنواخت رسیدید، با همزن برقی به مدت 5 دقیقه و با دور کند کره و شکر رو با هم بزنید.

 • 2 مرحله دوم

  ترکیب کردن مواد تر

  درحالی که با همزن مخلوط می‌کنید، تخم مرغ‌ها رو یکی یکی اضافه کنید. بعد از شکستن هر تخم مرغ 1 دقیقه زمان بدید و تو این 1 دقیقه به زدن مواد ادامه بدید. در آخر کره‌ی بادوم زمینی و عصاره‌ی وانیل رو اضافه کنید و به زدن ادامه بدید تا مایه‌ کیک یکدست بشه.

 • 3 مرحله سوم

  اضافه کردن مواد خشک و کمی شیر

  همزن رو خاموش کنید. آرد، بیکینگ پودر و نمک رو بعد از الک کردن داخل کاسه بریزید. بعد بادوم‌زمینی‌ها رو با چاقو کمی خرد کنید و به همراه کمی شیر به مایه‌ کیک اضافه کنید و با لیسک به هم بزنید.

 • 4 مرحله چهارم

  پختن کیک

  کف قالب کیک کاغذ روغنی قرار بدید و مایه‌ی کیک رو داخلش بریزید. سطحش رو با کاردک صاف کنید و داخل فر 180 درجه که از قبل گرم شده قرار بدید. حدود 40 دقیقه نیازه تا کیک بپزه. از فر خارجش کنید و اجازه بدید خنک بشه.

 • 5 مرحله پنجم

  درست کردن فراستینگ و سرو

  برای تجربه‌ی بهتر، 2 قاشق غذاخوری کره‌ی بادوم‌زمینی، 3 قاشق غذاخوری پنیر خامه‌‌ای و 2 قاشق غذاخوری عسل رو چند دقیقه با دور متوسط همزن بزنید و همراه کیکتون سرو کنید. نوش جان!

زمان آماده سازی:
60 دقیقه
مناسب برای
4 نفر
منتشر شده در
۱۸ بهمن ۱۴۰۲
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها...

جدیدترین ویدیو ها