نواب ابراهیمی
#رنگوببین
در حال جستجو...
دنبال چه آموزشی هستی؟
می‌تونی اسم غذا یا ماده اولیه رو جستجو کنی.
(مثلا هویج، مرغ، بروکلی یا قرمه سبزی و قیمه و کباب!)

طرز تهیه مارمالاد شلیل و هلو 

نواب ابراهیمی آموزش طرز تهیه مارمالاد شلیل و هلو رو توی این ویدیو براتون آورده تا دست به کار شید و برای خودتون این ترکیب خوش رنگ و بو رو درست کنید. فصل فصل هلو و شلیله و بهترین زمان مناسبی برای درست کردن مارمالاد. مارمالاد شلیل و هلو یکی از بهترین فرآورده‌های میوه‌های تابستونیه که طعمش بی‌نظیره.

شما می‌تونید اون رو به عنوان صبحانه یا میان وعده میل کنید. حتی میشه باهاش انواع دسر و شیرینی‌ها رو درست کرد. تازه اگه موقع پخت بهش شکر اضافه نکنید می‌تونید به جای لواشک خونگی نوش جونش کنید. خلاصه الان که فصل گرما داره می‌رسه و فصل میوه‌های تابستونیه از شلیل و هلو غافل نشید.

  • ۱ مرحله اول

    مارمالاد کردن شلیل و هلو

    4 کیلو شلیل و 2 کیلو هلو رو خرد کنید و توی قابلمه بریزید تا شروع کنن به پختن. 2 تا لیوان شکر هم به‌شون اضافه کنید و خوب هم بزنید. بعد هم با گوشت‌کوب یا له‌کن، میوه‌های توی قابلمه رو له کنید.

  • ۲ مرحله دوم

    حالا نوبت می‌رسه به صاف کردن مارمالاد شلیل و هلو

    وقتی که حسابی شلیل و هلو‌های پخته شده رو له کردید، از صافی ردشون کنید و تفاله‌های میوه رو بگیرید. برای صاف کردن مارمالاد، هر چی بیشتر وقت بذارید، کیفیت‌ش هم بالاتر می‌ره. مارمالاد رو بعد از یکدست شدن، کمی حرارت بدید و بعد هم توی ظرف بریزید. تمومه. اگه بخواید می‌تونید به این ترکیب، شکر اضافه نکنید و به جای مارمالاد، لواشک درست کنید.

مواد مورد نیاز

شلیل: 4 کیلو
هلو: 2 کیلو
شکر: 2 لیوان
زمان آماده سازی:
1 ساعت و 30 دقیقه
مناسب برای
15 نفر
منتشر شده در
۴ اکتبر ۲۰۱۸
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها...

جدیدترین ویدیو ها