نواب ابراهیمی
#رنگوببین
در حال جستجو...
دنبال چه آموزشی هستی؟
می‌تونی اسم غذا یا ماده اولیه رو جستجو کنی.
(مثلا هویج، مرغ، بروکلی یا قرمه سبزی و قیمه و کباب!)

استیک دنده با پوره و سبزیجات گریل

مواد اولیه
دنده گوسفندی برش خورده: ۶ قطعه
کدو سبز کوچک: ۱ عدد
کلم بروکلی: ۱ کاسه کوچک
قارچ متوسط: ۴ عدد
سیب‌زمینی متوسط: ۱ عدد
گوجه گیلاسی: ۴ عدد
شیر: ۶ قاشق غذاخوری
سس سویا: به مقدار لازم
روغن زیتون: به مقدار لازم
پودر سیر: به مقدار لازم
پودر پیاز: به مقدار لازم
فلفل سیاه: به مقدار لازم
نمک: به مقدار لازم

طرز تهیه استیک دنده با پوره و سبزیجات گریل

این آموزش بهتون کمک می‌کنه یک استیک دنده خوش طعم و خوش عطر با ادویه‌های متنوع داشته باشید و همینطور شامل طرز تهیه پوره سیب زمینی خوش بافت و سبزیجات گریل که می‌تونید یک بشقاب کامل رو تدارک ببینید و یا هر غذا رو به تنهایی پخت و میل کنید.

مراحل تهیه استیک دنده با پوره و سبزیجات گریل به زبان ساده

 • 1 مرحله اول

  مزه‌دار کردن گوشت

  دنده رو داخل یک ظرف مناسب قرار بدید. به اندازه یک قاشق غذاخوری تخم گشنیز رو آسیاب کنید و همراه کمی فلفل سیاه، پودر سیر، پودر پیاز، نمک و روغن زیتون بهش اضافه کنید. با دست خوب به هم بزنید و ماساژ بدید تا گوشت مزه‌دار بشه.

 • 2 مرحله دوم

  پختن دنده

  یک تابه مناسب نچسب رو روی حرارت قرار بدید و هر زمان خوب داغ شد دنده‌ها رو کفش بخوابونید. کمی روغن زیتون داخل تابه بریزید و دنده‌ها رو هر یک دقیقه پشت و رو کنید تا هر دو طرف به یک اندازه بپزه هر زمان خوب کبابی شد از روی حرارت بردارید و آماده‌ست.

 • 3 مرحله سوم

  برش زدن سبزیجات

  قارچ‌ها رو چهار تکه برش بزنید و گوجه گیلاسی‌ها رو از وسط نصف کنید. کدو سبز رو با یک برش طولی از وسط به دو قسمت تقسیم کنید و هر قسمت رو درشت برش بزنید. غنچه‌های کلم بروکلی رو از ساقه جدا کنید.

 • 4 مرحله چهارم

  تفت دادن سبزیجات

  یک تابه دیگه رو روی حرارت قرار بدید و هر زمان داغ شدبه ترتیب کدوها، قارچ‌ها، کلم بروکلی و در آخر گوجه‌ها رو داخل تابه بریزید. کمی سس سویا و فلفل سیاه اضافه کنید و تفت بدید تا سبزیجات خوب بپزند.

 • 5 مرحله پنجم

  پختن سیب‌زمینی

  سیب‌زمینی رو پوست بگیرید و مکعبی درشت برش بزنید‌. بعد یک قابلمه کوچک یا شیر جوش رو پر از آب کنید و روی حرارت قرار بدید. هر زمان آب به جوش اومد، سیب‌زمینی‌ها رو داخلش بریزید و ۲۰ دقیقه زمان بدید تا آب پز بشن و از روی حرارت بردارید.

 • 6 مرحله ششم

  پوره کردن سیب‌زمینی

  آب سیب‌زمینی رو خالی کنید. قابلمه رو روی حرارت برگردونید، کره و شیر رو اضافه کنید و با گوشت‌کوب خوب بکوبید تا پوره یکدست بشه. در آخر کمی فلفل سیاه و نمک داخل پوره بریزید و به هم بزنید.

 • 7 مرحله هفتم

  سرو کردن غذا

  همه چیز آماده است می‌تونید زمان سرو کمی خامه و شیر رو داخل تابه مخلوط کنید و روی دنده بریزید. همراه سبزیجات و پوره داخل ظرف مناسب بچینید و نوش جان!

زمان آماده سازی:
30 دقیقه
مناسب برای
1 نفر
منتشر شده در
۲۷ آوریل ۲۰۲۴
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها...

جدیدترین ویدیو ها