نواب ابراهیمی
#رنگوببین
در حال جستجو...
دنبال چه آموزشی هستی؟
می‌تونی اسم غذا یا ماده اولیه رو جستجو کنی.
(مثلا هویج، مرغ، بروکلی یا قرمه سبزی و قیمه و کباب!)

میرزاقاسمی

نمایش آموزش در اینستاگرام
مواد اولیه
بادمجون: ۱ کیلو
گوجه فرنگی: ۱ کیلو
سیر: ۶ تا ۷ حبه
تخم‌ مرغ: ۴ عدد
روغن زیتون: به مقدار لازم
نمک و فلفل سیاه: به مقدار لازم

طرز تهیه میرزاقاسمی

نواب ابراهیمی توی این ویدیو یاد می‌ده که چجوری میرزا قاسمی درست کنیم. دیدن این آموزش حتی اگه طرز تهیه میرزاقاسمی رو بلدید باز هم واجبه چون این پیش‌غذای شمالی کلی فوت و فن داره که نواب همه‌ش رو دونه به دونه میگه. از دستش ندید.

مراحل تهیه میرزاقاسمی به زبان ساده

 • 1 مرحله اول

  پختن گوجه بادمجون‌ها

  با چاقو چندتا سوراخ توی بادمجون‌ها ایجاد کنید، بعد یه‌کم روغن زیتون بهشون اضافه کنید و توی دمای 190 درجه فر کبابشون کنید. گوجه‌ها رو از وسط نصف کنید و برید سراغ سیرها. سیرها رو با پهنای چاقوتون له کنید. یه ظرف دیگه برای فر بیارید و گوجه و فلفل‌ها رو توش بچینید. به اونا هم روغن زیتون و یکم نمک و فلفل سیاه اضافه کنید. بعد هم بذاریدشون توی فر. اگه که فر ندارید، داخل ماهیتابه با حرارت خیلی کم سرخ‌شون کنید. سیر و گوجه‌ها زودتر از بادمجون‌ها آماده میشن پس قبل از بادمجون‌ها اون‌ها رو از فر در بیارید، 15 تا 20 دقیقه براشون کافیه. بعد از اینکه یکم خنک شدن، پوست‌شون رو جدا کنید. بادمجون‌ها رو بعد از 30 تا 35 دقیقه، وقتی حسابی نرم و کبابی شدن از فر در بیارید و اونا رو هم پوست بگیرید.

 • 2 مرحله دوم

  هنوز با گوجه بادمجون‌ها کار داریم

  با چاقو بادمجون‌ها، سیرها و گوجه‌ها رو ساطوری کنید تا یکدست شن. توی یک ماهیتابه داغ، گوجه و بادمجون و سیرهای له شده رو حدود 20 دقیقه با روغن زیتون سرخ کنید. یک مقدار نمک، فلفل، رب گوجه و بازم روغن زیتون به گوجه‌ها و بادمجون‌ها اضافه کنید.

 • 3 مرحله سوم

  وقت اضافه کردن تخم مرغ‌هاست

  تخم مرغ‌ها رو هم میشه بعد از شکوندن‌شون روی گوجه‌ها و بادمجون‌ها هم زد و با هم ترکیبشون کرد و هم می‌شه اون‌ها رو روی گوجه بادمجون‌ها نیمرو کرد‌. فقط یادتون باشه در این حالت باید در ماهیتابه رو بذارید تا تخم‌مرغ‌ها دو سه دقیقه بپزن. دوباره یکم نمک و فلفل و کار تمومه. اگه شما هم طرفدار میرزاقاسمی با کته‌اید، یک بشقاب کته هم کنارش برا خودتون درست کنید.

زمان آماده سازی:
1 ساعت و 30 دقیقه
مناسب برای
5 نفر
منتشر شده در
۳ آوریل ۲۰۲۱
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها...

جدیدترین ویدیو ها