نواب ابراهیمی
#رنگوببین
در حال جستجو...
دنبال چه آموزشی هستی؟
می‌تونی اسم غذا یا ماده اولیه رو جستجو کنی.
(مثلا هویج، مرغ، بروکلی یا قرمه سبزی و قیمه و کباب!)

املت با پنیر

مواد اولیه
تخم مرغ: 5 عدد
پیازچه: 1 شاخه
پنیر چدار رنده‌ شده: 1 کاسه متوسط
کره: 25 گرم
روغن زیتون: به مقدار لازم
تخم گشنیز: به مقدار لازم
پاپریکا شیرین: به مقدار لازم
فلفل سیاه: به مقدار لازم
نمک: به مقدار لازم

طرز تهیه املت با پنیر

اگر برای صبحانه دنبال یک گزینه‌ی متفاوت می‌گردید که خوشمزه باشه و انرژیتون رو تا چند ساعت تأمین کنه، این آموزش برای شماست. برای تهیه‌ این املت از تخم مرغ، پیازچه و پنیر استفاده می‌شه. همینطور با طعم و بافت مناسبی که داره می‌تونه به عنوان صبحانه بهتون کمک کنه تا روزتون رو بهتر شروع کنید.

مراحل تهیه املت با پنیر به زبان ساده

 • 1 مرحله اول

  مزه‌دار کردن پنیر

  به اندازه‌ی 1 قاشقش چای‌خوری تخم گشنیز رو بکوبید، پیازچه رو ریز خرد کنید. همراه فلفل سیاه، پاپریکا و کمی نمک به پنیرها اضافه کنید و به هم بزنید تا خوب با هم مخلوط بشن.

 • 2 مرحله دوم

  شکستن تخم مرغ

  تخم مرغ‌ها رو داخل یک کاسه‌ی مناسب بشکنید و مخلوط کنید تا زرده‌ها و سفیده‌ها کاملاً با هم یکدست بشن. بعد کره رو داخل تابه با ضرب متوسط حرارت بدید تا تقریباً باز بشه. روغن زیتون اضافه کنید و تخم مرغ‌ها رو به شکل یکنواخت داخل تابه بریزید. توجه داشته باشید که روغن زیتون خیلی زود روی حرارت می‌سوزه؛ پس تخم مرغ‌ها رو تقریباً بلافاصله بعد از روغن زیتون اضافه کنید.

 • 3 مرحله سوم

  اضافه کردن پنیر

  به تخم مرغ فلفل سیاه و نمک بزنید و نصف سطحش رو با ترکیب پنیر و ادویه‌ها کامل و یکنواخت بپوشونید. چند دقیقه زمان بدید تا کمی خودش رو بگیره. زیر تخم مرغ‌ها باید تا حدودی پخته و روش کمی نرم باشه؛ اما نه به اندازه‌ای که سرازیر شه.

 • 4 مرحله چهارم

  تا زدن لبه‌ها رو هم

  لبه‌ی املت رو از سمتی که پنیر نداره بلند کنید و نیمه‌ی ساده رو روی نیمه‌ی پنیری بخوابونید تا لایه‌ی پنیری وسط دو لایه تخم ‌مرغ قرار بگیره. این کار رو آروم و با احتیاط انجام بدید تا هم املت از هم باز و خراب نشه، هم لبه‌ها کامل روی هم قرار بگیرن و غذا ظاهر بهتری داشته باشه. لبه‌ها رو کمی روی هم فشار بدید تا از هم باز نشن.

 • 5 مرحله پنجم

  سرو کردن املت

  هر طرف رو چند دقیقه‌ی دیگه حرارت بدید و بعد از تابه خارج کنید. املت شما آماده‌ست. به همراه دورچین یا سس دلخواهتون سرو کنید و نوش جان!

زمان آماده سازی:
30 دقیقه
مناسب برای
2 نفر
منتشر شده در
۱۹ فوریه ۲۰۲۴
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها...

جدیدترین ویدیو ها