نواب ابراهیمی
#رنگوببین
در حال جستجو...
دنبال چه آموزشی هستی؟
می‌تونی اسم غذا یا ماده اولیه رو جستجو کنی.
(مثلا هویج، مرغ، بروکلی یا قرمه سبزی و قیمه و کباب!)

زرشک‌پلو با مرغ و هویج

مواد اولیه
سینه مرغ فیله شده: 500 گرم
هویج متوسط: 4 عدد
پیاز متوسط: 1 عدد
برنج: 4 پیمونه
زرشک: 1کاسه متوسط
زعفرون: به مقدار لازم
کره: 25 گرم
روغن: به مقدار لازم
فلفل سیاه: به مقدار لازم
نمک: به مقدار لازم

طرز تهیه زرشک‌پلو با مرغ و هویج

زرشک پلو با مرغ جزو غذاهای پرطرفداریه که هم به عنوان یک وعده‌ی روزمره و هم داخل مراسم‌ها و مهمونی‌ها سرو می‌شه. این آموزش به شما کمک می‌کنه که یک خوراک خوشمزه مرغ و هویج تهیه و کنار پلوی زعفرونی و زرشک تازه سرو کنید.

مراحل تهیه زرشک‌پلو با مرغ و هویج به زبان ساده

 • 1 مرحله اول

  گرفتن عصاره زعفرون

  زعفرون رو آسیاب کنید. با یک قطعه کوچیک یخ داخل ظرف قرار بدید، درش رو بپوشونید و کنار بگذارید تا یخ آب بشه و زعفرون رنگ باز کنه.

 • 2 مرحله دوم

  دم گذاشتن پلو

  برنج رو با آب سرد بشورید، داخل قابلمه به همراه مقداری آب و کمی نمک و روغن روی حرارت زیاد قرار بدید. آب باید به اندازه‌ای باشه که حدود یک بند انگشت روی سطح برنج قرار بگیره و زمان بدید تا آب به جوش بیاد و بخار بشه تا به سطح برنج برسه. حرارت برنج رو کم کنید، در قابلمه رو ببندید و بین 30 تا 40 دقیقه صبر کنید تا خوب دم بکشه.

 • 3 مرحله سوم

  تفت دادن پیاز

  پوست پیاز رو جدا کنید، به شکل قطعات خلال شکل نازک برش بزنید و به همراه مقداری روغن داخل تابه‌ای که از قبل داغ شده روی حرارت زیاد تفت بدید. حدود 10 تا 15 دقیقه به این کار ادامه بدید تا به خوبی کاراملی بشن. اگر لازم شد، کمی آب اضافه کنید تا پیازها نسوزن.

 • 4 مرحله چهارم

  اضافه کردن مرغ

  پیازها رو کنار تابه جمع کنید و فیله‌‌ها رو داخل تابه بخوابونید. فلفل سیاه، نمک، پودر دارچین و کمی زعفرون اضافه کنید.

 • 5 مرحله پنجم

  برش زدن و اضافه کردن هویج

  پوست هویج‌ها رو بگیرید و خلال شکل برش بدید. برای این کار، اول هر هویج رو با برش‌های مقطعی به سه یا چهار قسمت کوچکتر تقسیم کنید، هر قطعه رو اول به ورقه‌های نازک تقسیم کنید و در آخر ورقه‌ها رو روی هم قرار بدید و برش‌های خلالی بزنید.بعد هویج‌ها رو به همراه مقداری آب جوش به تابه اضافه کنید و با باقی مواد کمی به هم بزنید. حرات رو کم کنید، در تابه رو ببندید و 30 دقیقه زمان بدید تا خوراک مرغ به خوبی بپزه و مواد با هم جا بیافتن.

 • 6 مرحله ششم

  تفت دادن زرشک

  زرشک‌ها رو به همراه کره، مقدار بسیار کم نمک، زعفرون و مقدار دلخواه شکر داخل یک تابه‌ی مناسب روی حرارت خیلی کم قرار بدید. 30 ثانیه به هم بزنید و بعد از روی حرات بردارید.

 • 7 مرحله هفتم

  سرو کردن غذا

  چند قاشق از برنج دم کشیده رو به زرشک‌های زعفرونی اضافه کنید و به هم بزنید تا به خوبی با هم مخلوط بشن. برنج رو با تزئین زرشک و زعفرون داخل ظرف دلخواه بکشید و به همراه خوراک مرغ سرو کنید. نوش جان!

زمان آماده سازی:
1 ساعت و 30 دقیقه
مناسب برای
4 نفر
منتشر شده در
۱۵ فوریه ۲۰۲۴
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها...

جدیدترین ویدیو ها