نواب ابراهیمی
#رنگوببین
در حال جستجو...
دنبال چه آموزشی هستی؟
می‌تونی اسم غذا یا ماده اولیه رو جستجو کنی.
(مثلا هویج، مرغ، بروکلی یا قرمه سبزی و قیمه و کباب!)

زرشک‌پلو با فیله مرغ پرتقالی

نمایش آموزش در اینستاگرام

طرز تهیه زرشک‌پلو با فیله مرغ پرتقالی

مرغ به روش‌های مختلفی پخت می‌شه که هر کدوم ویژگی‌های منحصر به فردی داره. فصل مرکبات فرصت خوبیه که مرغ رو با سس پرتقال درست کنید. زرشک‌پلو با فیله مرغ پرتقالی، از غذاهای مجلسی‌ایه که طعم متفاوت و ملسی داره. ترشی پرتقال و زرشک در کنار شیرینی شکر و عطر زعفرون و کره ترکیب خوشایندیه که اگر تصمیم دارید پلو مرغ رو به شیوه‌ی متفاوتی پخت کنید، براتون گزینه‌ی مناسبیه.

 • ۱ مرحله اول

  تفت دادن پیاز

  پوست پیاز‌ها رو بگیرید، از وسط برش بزنید و ورقه ورقه کنید. یعد همراه روغن داخل تابه‌ای که از قبل داغ شده بریزید و با حرارت زیاد چند دقیقه تفت بدید. هر زمان کاراملی شد کنار تابه جمع کنید تا جا برای مرغ‌ها باز بشه.

 • ۲ مرحله دوم

  اضافه کردن مرغ

  فیله‌ها رو کف تابه بچینید و روشون فلفل سیاه، نمک و زغفرون بریزید. چند دقیقه پیازها رو رو و اطرافشون جا به جا کنید و بعد از چند دقیقه فیله‌ها رو پشت و رو کنید. آب یکی از پرتقال‌ها رو بگیرید، صاف کنید و داخل تابه بریزید. کمی آب بهش اضافه کنید، حرارت رو کم کنید و در تابه رو ببندید و 45 دقیقه زمان بدید تا مرغ‌ها به آرومی بپزن.

 • ۳ مرحله سوم

  اضافه کردن پرتقال

  باقی پرتقال‌ها رو از طول به دو قسمت تقسیم کنید. قسمت سفید وسط پرتقال رو جدا کنید و هر نیمه رو چهار برش طولی بزنید. یعنی هر پرتقال به هشت اسلایس تقسیم می‌شه. پوست هر اسلایس رو با چاقو جدا کنید. کره رو داخل تابه‌ای که روی حرارت کم قرار دادید بگذارید تا آب بشه. شکر رو بهش اضافه کنید و هم بزنید تا حل بشه. زعفرونی که از قبل کنار گذاشتید تا رنگ باز کنه رو به کره اضافه کنید و پرتقال‌ها رو داخلش پچینید. بعد از دو دقیقه، زرشک‌ها و خلال بادوم رو داخل تابه بریزید و بعد از یک دقیقه از روی حرارت بردارید.

 • ۴ مرحله چهارم

  دم گذاشتن کته

  برنج‌‌ها رو با آب سرد بشورید. به همراه آب، روغن و نمک روی حرارت زیاد قرار بدید. آب باید حدود دو بند انگشت روی سطح برنج قرار بگیره و در قابلمه باز باشه. آب برنج که کم شد و هم سطح با برنج قرار گرفت، حرارت رو کم کنید و در قابلمه رو ببندید تا دم بکشه.

 • ۵ مرحله پنجم

  سرو کردن غذا

  مرغ‌ها رو به همراه کته، زرشک، پرتقال زعفرونی و سس پرتقال سرو کنید و نوش جان!

مواد مورد نیاز

فیله‌ی مرغ: 6 عدد
برنج: 3 پیمونه
پرتقال متوسط: 3 عدد
پیاز متوسط: 2 عدد
خلال بادوم درختی: 2 قاشق غذاخوری
زرشک: 2 قاشق غذاخوری
زعفرون: 0/5 گرم
کره: به مقدار لازم
روغن: به مقدار لازم
فلفل سیاه: به مقدار لازم
نمک: به مقدار لازم
زمان آماده سازی:
1 ساعت و 30 دقیقه
مناسب برای
3 نفر
منتشر شده در
۵ فوریه ۲۰۲۴
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها...

جدیدترین ویدیو ها