نواب ابراهیمی
#رنگوببین
در حال جستجو...
دنبال چه آموزشی هستی؟
می‌تونی اسم غذا یا ماده اولیه رو جستجو کنی.
(مثلا هویج، مرغ، بروکلی یا قرمه سبزی و قیمه و کباب!)

خورشت کرفس

طرز تهیه خورشت کرفس

توی این ویدیو آموزش طرز تهیه خورشت کرفس نواب ابراهیمی رو یاد می‌گیرید. کرفس خواص بسیار زیادی داره و سرشار از ویتامین‌ها و مواد مغذیه. ویدیو رو ببینید و این خورشت لذیذ و خوشمزه رو برای خودتون توی خونه درست کنید.

خورشت کرفس از خوراک های اصیل ایرانی محسوب میشه که دستور پخت‌های متنوعی داره. خیلی وقتا اون رو با قورمه سبزی به دلیلی شباهت‌هایی که بهش داره مقایسه می‌کنن. اما وقتی با خواص بیشمار کرفس آشنا باشید، قطعا انتخابتون تهیه این خورشت خوشمزه‌ست.

 • ۱ مرحله اول

  آماده کردن کرفس

  یه بوته کرفس رو بردارید و قسمت انتهاییش رو ببرید، ساقه و برگ‌های کرفس رو از هم جدا کنید. یه مسواک تمیز رو خیس کنید، گل موجود توی ساقه کرفس رو بگیرید و دقت کنید که کل قسمت‌هاش به خوبی تمیز شه. بعد شستشو، ساقه‌ها رو مثل فیلم برش بزنید و توی تابه بریزید. حالا نوب برگ‌ کرفس‌هاست، به همراه جعفری و نعنا به نسبت ۲-۱-۱ مثل من برش بدید تا برن برای سرخ شدن. ساقه کرفس و مخلوط برگ کرفس و سبزی‌ها رو با روغن زیتون و نمک برای ۲۰ دقیقه میذاریم سرخ شه. هرقت حس کردید دارن می‌سوزن بهشون کمی آب اضافه کنید. بعد از ۲۰ دقیقه باهم مخلوطشون کنید و بزاریدش کنار.

 • ۲ مرحله دوم

  درست کردن خورشت

  حدود ۴۰۰ گرم گوشت، که ما اینجا از دست و رون گوسفندی برای خورشتمون استفاده کردیم رو قطعه قطعه کنید. ۲ تا پیازی که داشتیم رو تو قابلمه خرد و سرخ می‌کنیم. بعد از طلایی شدن پیازها، گوشت رو بهش اضافه می‌کنیم و ۴-۵ دقیقه میذاریم سرخ شه. حالا نوبت اضافه کردن ادویه‌هاست که شامل پودرسیر، زردچوبه و فلفل سیاهه. آب رو میریزیم روش و بعد از هم زدن اجازه بدید یک ساعت بپزه. بعد از گذشت یک ساعت، کرفس‌ها رو میریزیم توی قابلمه بهش آب و نمک اضافه می‌کنیم و دوباره یک ساعت دیگه میره برای پختن و قل خوردن. به عنوان چاشنی بعد گذشت یک ساعت دوم، ‌سه قاشق آبغوره بهش اضافه می‌کنیم، باز ده دقیقه بمونه رو شعله و بعدش دیگه خورشت کرفس آماده‌ست.

 • ۳ مرحله سوم

  سرو خورشت

  کته درست کنید و بعدش همراه خورشت کرفس‌تون نوش جان کنید.

مواد مورد نیاز

گوشت خورشتی: ۴۰۰ گرم
کرفس: ۱ بوته کامل (شامل ساقه و برگ)
نعنا: نصف برگ‌های کرفس
جعفری: نصف برگ‌های کرفس
پیاز: ۲ عدد
روغن: ۸ الی ۱۰ قاشق
پودر سیر: ۱ قاشق چایخوری
زردچوبه: نصف قاشق‌چایخوری
فلفل سیاه: نصف قاشق چای‌خوری
نمک: ۲ قاشق چایخوری
آبغوره: ۳ قاشق عذاخوری
آب: مقدار مناسب
زمان آماده سازی:
2 ساعت و 0 دقیقه
مناسب برای
۴ نفر
منتشر شده در
۹ فوریه ۲۰۲۰
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها...

جدیدترین ویدیو ها